Günümüzde Uçak Yolculuğu

Günümüzde uçak yolculuğu vazgeçilmez, modern, teknolojik taşımacılık türü. Gelişmiş veya gelişmekte olan ülkelerde uçak ile seyahat etmek hayatın önemli bir parçası. Uçak acil ulaşım aracı, kolay ve ucuz seyahat yöntemi. Günümüzde Uçak Yolculuğu

Hayali kurulan tatillere, önemli iş toplantılarına destinasyonu ve tarihi belirledikten sonra sıra uçak biletini almaya gelir. Geçmiş dönemlerdeki gibi aylar öncesinden acentelere giderek artık uçak bileti almak zorunluluğu yok. Oturduğunuz yerde kolaylıkla akıllı telefonunuzla uçak bileti edinebilirsiniz. Otobüs, tren yolculuğundan daha ucuza gelen uçak biletini bir çok havayolu firmasından bulma şansınız var. Yapacağınız şey aynı tarihte, aynı destinasyonda farklı havayolları firmalarının belirlediği tarih ve yer için uçuşları takip etmek. Kampanyalarını, karşılaştırmalı uçuş fiyatlarını e postanıza gelen tekliflerden rahatlıkla görebiliyorsunuz.

Bir çok online uçak bileti karşılaştırma sitelerinden de ucuz uçak biletine rastlama şansınız var. Bazı internet sitelerine abone olduğunuzda fiyat alarmı geliyor, bazı havayolu firmaları ise en ucuz uçak biletinin hangi gün olduğunu bildiriyor. Uçak biletini aynı gün almak zorunda kalırsanız fazla ödeme yapabilirsiniz. Bir ay veya onbeş gün öncesinden belirlediğiniz tarih ve rotanız sizi en uygun fiyatlar olduğunda haberdar ediyor, ucuz uçak bileti alabiliyorsunuz. Sabahın erken, akşamın geç saatleri, hafta araları ucuz uçak bileti bulunabilecek en doğru zamanlar. Bayram ve özel tatil günleri ise yoğunluk olacağından uçuşlarda yer bulmak hem zorlaşır, hem de ucuz uçak bileti bulmak zorlaşır. Uçak seyahatlerinizde bagajınızı teslim etme sürecinden teslim almaya kadar bagaj etiketi basımı, konveyörle uçağa taşınması uçak biletinizin ücretinin yükselmesine neden olur.

Bazı havayolu firmaları bagaj hakkı, koltuk seçimi, iptal iade seçimi gibi size bir kaç seçenek sunar. Süper Eko, Eko, Avantaj ve Business Flex Paket seçeneklerden bazıları. Kabin bagajı tercih edip, uzun uçuş yapmayacaksanız yemek isteğinizden vazgeçebilirsiniz. Koltuk seçiminizde fiyatlarda önem taşıyor.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir