Mobil Uygulamalar İle Uçak Bileti

Günümüz teknolojisi ile anında istenilen yere uçmak çok kolay bir hale geldi. Özellikle mobil uygulamaların geliştirilmesi ve çoğalması durumunda uçak bileti almak da seyehat edecek kişiler için bir avantaj sağlıyor. Artık gişelere gidip bilet almak yerine THY uygulamasına girerek tek tıkla biletinizi istediğiniz zamana ve saate alabilirsiniz. Mobil Uygulamalar İle Uçak Bileti

Ayrıca biletlerinizi ayırtmak istiyorsanız bu işlemi uygulama aracılığı ile yapabilirsiniz. Ödeme aşamasında herhangi bir problem yaşarsanız THY müşteri temsilcileri ile iletişim kurarak problemi giderebilirsiniz. Yalnız bileti ayırdıktan 24 saat içerisinde ödeme yapmanız gerekmektedir. Aksi halde ayırmış olduğunuz bilet yanar ve bir başkası alabilir.

İnternet üzerinden birçok firma aracılığı ile gideceğiniz yerin bilet fiyatını karşılaştırabilirsiniz. Böylece hem fırsatları hem de sizin için olabilecek avantajları da takip etmiş olursunuz. İstediğiniz tarihte, yer ve saatini kredi kartı ya da banka kartı ile ödeme yaparak online bilet alabilirsiniz. Bu uygulama insan hayatını kolaylaştırmak için gelişmiştir. Acilen bir yerden bir yere gitmesi gereken kişiler cep telefonu aracılığı hemen yer ayırt ederek ödeme yapabilirler. Uçak bileti rezervasyonu ya THY uygulaması ile ya da havayollarına giderek alabilirsiniz. Aksi halde telefon veya e-posta ile rezervasyon kabul edilmemektedir. Bazı havayolları onları tercih eden kişiler için bilet satın almadan rezervasyon yaptırmayı kabul eder. Ancak promosyonlu uçuşu tercih edecek kişiler bilet parasını anında ödemelidir. Yapılan rezervasyon tarihi ile rezervasyon bitiş tarihleri arasında kişi ödeme yaparak biletini almalıdır. Yoksa uçuşu iptal olur. Uçak bileti almak için firmaların sayfalarında hem ‘’satın al’’ hem de ‘’rezervasyon yaptır’’ yazısı karşınıza çıkar. Eğer rezervasyon yaptır yazısını göremiyorsanız bileti direk olarak satın almanız gerekiyor. Bu durumda bazı uçak firmaları için geçerlidir.

Uçak biletini almadan kişinin pasaport ve vizesinin yanında olması gereklidir. Ancak kişi uçak biletini almaya giderken pasaportunu unutur ise verilen e-posta adresine pasaport bilgilerinin atması istenmektedir. Aynı durumda online bilet alacak kişiler de pasaport bilgilerini hangi firmadan alıyor ise e-posta aracılığı ile bilgilerini göndermek zorundadır. Öğrenci ve yaşlı kişiler uçak biletini almadan önce gerekli belgeler hazırlayarak götürmesi gereklidir. Eğer götürülen belgeler uygun değil ise öğrenci de olsa yaşlı da olsa normal fiyatlandırma üzerinden biletini alır. Bu nedenle uçak firması tarafından istenilen belgeleri eksiksiz ve doğru götürmelisiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir