Mobilden Uçak Bileti Satın Almak

Teknoloji hayatımızın artık en önemli detayı. Ekonomik, zamanımızı bizden çalmayan teknolojik uygulamalar, son günlerde mobilden online yapılan her alanda yapılan alışveriş kolaylıkları ile dikkat çekiyor. Elimizde android veya aphone cihazı varsa, mobilden alışveriş yapmak çok basit. Mobilden Uçak Bileti Satın Almak

mobil uçak bileti

mobil uçak bileti

Örneğin, çalıştığım iş yeri, iki hafta sonra iş için Çin’in başkenti Pekin’e gitmemi istedi. Bugüne değin Çin’e hiç gitmemiştim ve görmek istediğim ülkeler arasındaydı. Uçak bileti için hemen rezervasyon yaptırmam gerekiyordu. Cuma gecesi, yani yoğun olan bir günün gecesi yola çıkacaktım ve Pekin havalimanına inecektim. Toplantılarım genelde Pekin ağırlıklıydı. Mobil uygulamamdan havayollarının tarifelerini karşılaştırmalı olarak takip edebiliyordum. Uçuş bilgilerine tarih ve saati yazdıktan sonra gideceğim havalimanını gidiş dönüş olarak işaretledikten sonra uçak bileti bul butonuna basınca tüm uçuşlara erişim şansım vardı. Aktarmalı istemediğimden aktarmalı seçeneğini kaldırdım ve bir haftaya yakın bir süre ucuz uçak bileti arayışım devam etti. Fakat zaman kısıtlı olduğundan promosyonları da beklemeden boş bir koltuk bulduğumda hemen rezervasyonumu yaptırdım. Sonrasında da mobil uygulama ile biletimi satın aldım. Havaalanına iki üç saat önce gitme zorunluluğum da yoktu.

Mobilden Uçak Bileti Satın Almak

Çünkü uçak biletimin check in işlemini yaptırmıştım. Uçuştan 72 saat öncesine kadar mobilden check in uygulaması var. Ana menüdeki check in butonunu tıkladıktan sonra rezervasyon PNR numarası ile check in işlemi tamamlanıyor. Telefonuma gelen sms ile mobil biniş barkodu gönderildi ve  hava alanlarının uçağa biniş kapılarına konulan akıllı mobil biniş kartı barkod okuyucusuna barkodu okutarak,  kontrolden sonra uçağa geçiş yaptım. Saatlerce sırada beklemekten kurtularak, stressiz tüm işlemlerim internetten online olarak çözümlenmişti. Bagajım olmadığından herhangi bir işlem yaptırmama da gerek kalmamıştı.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir