Online Bilet Alabilmek

Teknolojinin bize sunmuş olduğu en büyük imkanlardan biri yolculuklarda online bilet alabilmek. Havayolları firmalarının mail adreslerine kayıt yaptırdıktan sonra istediğiniz gün ve saatteki seferlerin fiyatlarını karşılaştırmalı görme imkanımız oluyor. Kampanyaları takip ederek ucuz bilet yakalayıp online alma şansınız oluyor. Online Bilet Alabilmek

İstediğiniz bileti aldıktan sonra online check in yaptırıp havaalanında saatlerce beklemekten de kurtuluyoruz. Eğer kısa zamanda gideceğim yere ulaşmam gerekmiyorsa uçakla yolculuk yerine trenleri ve otobüs seyahatini tercih ediyorum. Üç saatte bir verilen molalarda gecenin ayazında uyanıp koştura koştura sıcacık çay yudumlamayı, sonra da mola verilen bölgenin yöresel aksesuarlarını, lokumlarını, cevizli sucuklarını almak en büyük keyiflerim arasında. Gerçi uzun bir yolculuksa yoruluyorsunuz ama çevreyi izleyerek yavaş yavaş gideceğiniz yere ulaşmakta ayrı bir zevk.

Online Bilet Alabilmek

online bilet almak

online bilet almak

Özellikle son zamanlarda otobüsle daha çok yolculuk yapıyorum. Neden mi? Çünkü havayollarında uygulanan online bilet sistemi artık otobüslerde de var. Eskiden istediğiniz gün ve saate bilet bulmanızda zordu. Üstelik ne kampanya vardı ne de firmalar arası fiyat karşılaştırması yapılıyordu. Otobüs firmalarının internette karşılaştırmalı fiyatlarını takip edebiliyorsunuz. Bundan dolayı da artık daha ucuza bilet bulabiliyoruz. Şimdilerde yazıhane aramaktan, otogar kalabalığına girip kuyrukta bekleyip bilet almaktan kurtulduk. Üstelik online bilet otogardan veya yazıhaneden alınan biletten daha ucuza geliyor.

Hangi firmanın daha ucuza bilet satışı varsa sefer günü ve saatine online olarak rezervasyon yaptırabiliyoruz. Rezervasyon kısmından bilet satış bölümüne girerek bileti alıyoruz. Firmaya kayıtlı olan mail adresime veya cep telefonuma sms olarak biletimin onayı geliyor. Böylelikle biletimi arama veya kaybetme gibi bir sorunum da olmuyor artık. Otobüse binerken mailime gönderilen bilet onayının çıktısını veya cep telefonuna gelen sms’ i görevliye göstererek yolculuğuma başlıyorum.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir