Otobüs Bileti Fiyatları

200’den fazla otobüs firması bulunmaktadır. Her otobüs firmasının kendine ait bir hizmet şekli vardır. Kimi 1 mola verirken, kimi 3 mola verir. Gideceğiniz yer eğer bulunduğunuz yerden 6 saat fazla uzaklıkta ise en az 2 kere mola verirsiniz. Ayrıca çeşitli firmaların otobüs biletlerinin fiyatlarını karşılaştırarak bütçenize uygun firmadan biletinizi alabilirsiniz. Ayrıca uygun fiyatlı otobüs biletini alırken müşteri danışmanı ile görüşerek otobüsteki hizmeti sorabilirsiniz. Otobüs Bileti Fiyatları

Artık firmaya giderek otobüs bileti almanıza gerek yok. Bir tıkla firmanın online internet satışından biletinizi kolaylıkla alabilirsiniz. Ardından aldığınız biletlerin gidiş-dönüş tarihini bileti hemen aldıktan sonra kontrol etmenizde fayda vardır. Çoğu internet sitesinde bilet satışı yapılmaktadır. Ucuz firmalardan biletinizi alırken otobüs içerisine fotoğraflardan bakabilirsiniz. Böylece biletinizi ucuza alırken seçtiğiniz firma hakkında da kısa bir bilgi edinmiş olursunuz.

Otobüs Bileti Fiyatları

Otobüste yolculuk esnasında herhangi bir problem ile karşılaşırsanız bunu muavin veya firmanın müşteri temsilcileri ile görüşebilirsiniz. Yaşadığınız sorunlar veya isteklerinizi seyahat ettiğiniz firmaya söyleyerek bir dahaki seferde firmalar gerekli tedbirleri alacaktır. Böylece kimse için sorun oluşmadan seyahatler sağlanacaktır.

Birazda otobüs bileti almadan neler yapmanız gereğinden bahsedelim. Öncelikle yaptığımız araştırmalar sonucunda Metro otobüs firmasının insanlar tarafından çokça seçildiğine karar verdik. Ardından Süha, Efe tur, Akhisar, Dadaş gibi çeşitli otobüs firmalarının biletleri uygun fiyatta olabiliyor. Eğer bütçeniz kısıtlı ise efe turdan otobüs biletinizi alabilirsiniz. Bu firma business class kadar rahattır. Otobüs biletleri özel günlerde indirimli olduğunu düşünülse de biraz fiyat farkı olabiliyor. Örneğin; normal bir günde alacağınız bilet 45TL iken bayramlarda 50TL olabilir. Bu yüzden biletlerinizi gitmenize 2 hafta kala mümkünse 1 ay önce almanızı tavsiye ederim. Böylece bilet alırken kâr etmiş olursunuz. Çoğu firmanın Türkiye’nin her yerine ulaşımı vardır. Otobüste az kişi de olsa ulaşım firma tarafından sağlanır. Bu yüzden bütçenize göre otobüs bileti bakmanızda yarar vardır. Almış olduğunuz biletleri otobüse bindiğinizde dâhil atmayınız. Eğer yolculuk esnasında bir sorun olursa biletinizi muavine ya da otobüsün 2. şoförüne gösterebilirsiniz. Bu gibi ufak püf noktaları bilet alırken unutmamalısınız.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir