Otobüs biletlerinizi nereden ve nasıl almalısınız?

Hangi otobüs firmalarını seçmelisiniz? Otobüs biletlerinizi nereden ve nasıl almalısınız? Hangi firmalarda biletler daha uygun fiyattadır? Öncelikle kısa bir araştırma yapalım.

Türkiye’nin en büyük otobüs firmaları ve biletlerinden bahsedelim. Çoğu insanların seçtiği firma Metro oldukça konforlu olurken fiyat olarak bir kaç firmadan biraz daha pahalıdır. İçerisinde her şeyi ile size en iyi seviyede hizmet sunarlar. Bir diğer firma ise Süha ile Efe tur otobüs bilet fiyatı diğer firmalara göre biraz daha uygundur. Otobüs bileti alırken seçeceğiniz firmanın size sunduğu hizmetleri sorarak öğrenmelisiniz. Her firmanın kişiye karşı hizmeti farklıdır. Bazı firmalarda ara öğün, yemek verilirken bazı firmalarda sadece su verilir. İnsanlar açlığını ve susuzluğunu molada karşılar.

Otobüs biletlerinizi nereden ve nasıl almalısınız?

Çoğu firmalar artık business class seviyesine ulaşmış durumdadır. Business class dediğimiz içerisinde her şeyi ile size en iyi şekilde hizmet eden firmalardır. Önceliği kişiyi memnun etmektir. Bu firmaları araştırarak otobüs biletinizi rahatça alabilirsiniz. Daha çok kulağa gelmiş, duyulmuş ve bilinmiş firmalardan otobüs biletinizi almalısınız. Bilet alırken verdiğiniz bilgilerin bilet üzerindeki ile aynı olmasını kontrol etmelisiniz. Az da olsa teknik hatalar olabilir. Bu durumda aldığınız bilet ile siz zorluk sıkıntı çekebilirsiniz. Her zaman aldığınız biletleri kontrol edin. Özellikle TC no ile ödeme tutarını kontrol edin. Ayrıca gidiş-dönüş biletlerinizin tarihlerini de kontrol etmelisiniz. Seçmiş olduğunuz firmadan memnun kalırsanız devamlı olarak o firmadan bilet almanızı tavsiye ederim.

Her firmanın kendine ait kampanyaları vardır. Böylece bir dahaki seferde gideceğiniz yerin biletini önceden alırsanız indirimli alma ihtimaliniz vardır. Bir birinden farklı otobüs firmalarının biletleri ile kampanyalarını takip etmelisiniz. Eğer vaktiniz yoksa biletinizi firmayı arayarak ayırtabilirsiniz. Gideceğiniz zaman ise ödemenizi yaparsanız bir sorun teşkil etmez. Dilerseniz bilet gişesine gitmek yerine online istediğiniz firmadan, istediğiniz tarihlerde kolaylıkla alabilirsiniz. Eğer ödemeyi online yapmak istemiyor fakat gişeye vaktiniz yoksa o halde online siteden otobüs biletinizi ayırtabilirsiniz. Seyahat edeceğiniz gün içerisinde yarım saat erken giderek ayırttığınız biletin ücretini ödeyebilirsiniz. Böylece gün içerisinde gişeye gidip kaybetmek yerine online pratik bir şekilde biletinizi ayarlamış olursunuz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir