Taksitle Uçak Bileti

Havayollarının direkt uçuşunun bulunmadığı destinasyonlara ara uçuş ile varılması durumuna aktarmalı uçuş denir. Eğer mevcut ise her iki uçuşun da aynı havayolu firmasından alınması ve biletin bağlantılı uçuş olarak kesilmesi , bagaj aktarımı ve  zamanlama açısından daha rahat ve güvenli bir uçuş deneyimi sağlayacaktır. Taksitle Uçak Bileti

Bağlantılı uçuşlarda ilk uçuş öncesi kontuar görevlisine bagajınızı diğer uçağa aktarılmasını ilettiğinizde ikinci uçuş öncesi bagaj işlemleri ile uğraşmanıza gerek kalmadan bagajınız ikinci uçağa aktarılacaktır.

Aktarmalı uçuşu bulunan yolcuların sık karşılaştığı bir başka sorun da ilk uçuşta rötar olması sonucu ikinci uçuşu kaçırma riskidir. Bağlantılı uçuşlarda ise bu durumda havayolu farklı bir uçuşta tarafınıza yer ayırmakla veya zararınızı telafi etmekle yükümlüdür. Bağlantısı bulunmayan aktarmalı uçuşlar için ise bilet satın alımı esnasında rötar ve bagaj alım süreleri göz önünde bulundurularak ileri saatli uçuşlar tercih edilmelidir. Aktarmalı uçuşlar için dikkat edilmesi gereken diğer husus da bağlantı uçuşu bulunan ülkenin vize gereksinimini doğru öğrenmektir. Uçuş öncesi vize bilgileri muhakkak kontrol edilerek gerekli ise bu ülke için transit vize alınması gerekmektedir.

Taksitle Uçak Bileti

Aktarmalı uçuşlar direkt uçuşlara göre daha zahmetli ve zorlu görünebiliyor. Ayrıca bazı konularda özellikle endişelenmemize sebep olabiliyor. Herkesin aktarmalı uçuşları tercih etmek zorunda kaldığı zamanlar olabiliyor. Bu tür yolculuklarda sıkıntı yaşamamak için dikkat etmemiz gereken birkaç detay vardır. Aktarmalı bir uçuş satın aldıysanız uçağın rötar yapma durumu sizi endişeye sokabilir. Eğer ilk uçağınız rötar yapmışsa aktarma uçağınızı kaçırma ihtimaliniz söz konusudur.

 

Ancak böyle bir durumda paniğe kapılmaya gerek yok , sonuçta uçak biletiniz ve pasaportunuz yanınızda. Böyle bir durumda uçuş yapacağınız hava yolu firmasını arayarak veya kontuara giderek olanları anlatıp , mağduriyetinize çözüm bulmaları konusunda yardım isteyebilirsiniz.  Onlarda size başka uçakta yer ayırarak bu sorunu gidereceklerdir. Aktarma esnasında havaalanı kuralları da bazen can sıkıcı olabiliyor. Bazı zamanlar aktarma uçuşunuz için uzun saatler beklemeniz gerekebilir. Böyle durumlarda indiğiniz havaalanının bulunduğu şehri gezmeyi arzu edebilirsiniz.  Ancak ülkenin vize kuralları sizi engelleyebilir. Bunun için yola çıkmadan önce aktarma için bekleyeceğiniz ülkenin vize işlemleri hakkında bilgi edinerek ona göre planınızı yapmanızda fayda vardır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir