Uçak Bileti Almadan Önce

Uzun veya kısa her mesafe için otobüs veya hızlı tren yerine uçak tercih ediliyor. Zamanı iyi değerlendiren ve gideceği yere hızlı bir şekilde gitmek isteyen kişiler Türk Hava Yolları aracılığı ile uçak biletini alıyor. Ayrıca THY ait mobil uygulama ile çoğu firmanın uçak biletinin karşılaştırabilirsiniz. Her bütçeye uygun koşullarda bilet bulunabilir. Bazı kampanyalar ve indirimler firmalar tarafından olabiliyor. Bu nedenle firmaların sayfalarına girerek üye olabilir, uçak bileti hakkında olağan bir kampanya olur ise haberdar edinebilirsiniz. Uçak Bileti Almadan Önce

Günümüzde her yerde evcil hayvanlara önem verildiği gibi aynı şekilde uçaklarda da bu önem veriliyor. Eğer seyahatinizde götürmek istediğiniz bir evcil hayvanınız var ise yetkililere uçak bileti almadan önce haber vermeniz gerekiyor. Evcil hayvanınız için hayvanın ölçüleri ile özel tasarlanan hayvan taşıma kutusu içerisine koyulur. Sahibi isterse yanına alabilir, isterse de hayvan kabinine bırakabilir. Oldukça güvenli hayvanın en iyi koşullarda seyahat etmesi hedeflenir. Uçak bileti almak online siteler sayesinde çok kolay bir hale geldi. Fakat dolandırılmamak için THY ait resmi hesaplardan veya uçak firmalarının 7/24 hizmet veren canlı destek hattından rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz veya uçak biletinizi anında satın alabilirsiniz. Eğer önceden almış olduğunuz bileti iade veya iptal edip erteleyecekseniz vakit kayıp etmeden uçak firması ile iletişime geçmelisiniz. Eğer biletin değişim süresi geçmiş ise firmalar yardımcı olamaz. Ancak biletinizi ileri tarihe atarak ileriki zaman içerisinde seyahatinizi yapabilirsiniz.

Uçak biletini almadan önce pasaportunuzu ve vizenizi ayarlamanız gereklidir. Pasaportunuzu gişeden alacaksanız yanınızda götürerek çalışan kişilere göstermelisiniz. Eğer online uçak bileti satın alacaksanız site de yer alan e-posta adresine pasaport bilgilerinizi göndermelisiniz. Aksi halde ödemeyi gerçekleştirmiş olsanız bile uçuşunuz iptal olarak paranız iade edilebilir. Bu gibi aksi bir durum yaşamamak için tüm gerekli belgelerinizi yanınıza götürmelisiniz. Öğrenciler ve yaşlılar için tüm firmaların ek ücret indirimi vardır. Bu indirim firmadan firmaya göre değişmektedir. En uygun firmadan uçak biletinizi alabilirsiniz. Ancak kişinin öğrenci olduğuna dair belgeleri eksiksiz götürmesi gereklidir. Aynı şekilde yaşlılara verilen kartı ve belgeleri de eksiksiz götürerek biletini alabilir. Bilgi eksikliği veya belge eksikliği olan kişilerin uçuşu iptal olmaktadır. Online uçak bileti alan kişiler banka kartı veya kedi kartı ile ödeme yapabilir. Eğer bu kartları kullanmıyorsanız gişeye giderek nakit ödeme yapabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir