Uçak Bileti Erken Rezervasyon

Uçakla bol bol seyahat edenler için, uygun fiyata bilet bulmak önem taşır. Elbette kaliteli bir havayolu firmasından bilet almak can güvenliğimiz ve konforlu yolculuk  için en dikkat edilmesi gereken etkendir. Bazı havayolu şirketleri var ki ucuz bilet satarken yemek servisi, bagaj, chek-in gibi hizmetleri bilet fiyatlarının dışında tutmaktadır. Uçak Bileti Erken Rezervasyon

Ucuz diye bilet satın almak bu etkenleri elemek anlamına da gelmektedir. Bilet fiyatı içinde nelerin olup olmadığını mutlaka incelemek sonradan sürprizlerle karşılaşmamak için göz önünde bulundurulmalıdır. Uçak bileti satan birçok internet sitesinde fiyatlar farklı farklı olduğu için, gideceğimiz ülke ya da şehir için fiyat kıyaslamaları yapmak avantajlıdır. Kıyaslama yapmadan bilet satın almamak avantajlıdır.

Erken rezervasyon yaptırmak hayat kurtarıcı olmaktadır. Uçuşunuzu önceden belirlediyseniz, erken rezarvasyon yaptırarak ekonomik bilet alma şansı yakalayabilmeniz mümkündür. Bunun yanı sıra çok erken bilet almak, uçuş tarihi geldiğinde iş durumunun ne olacağı belli olmayacağı için, garanti olmamaktadır. Haftasonu uçuşları genelde insanların tatilleri için uygun olabilir fakat daha pahalıya gelmektedir.

Uçak Bileti Erken Rezervasyon

Pahalılıklardan kurtulmak için erken saatlerde uçmak tercih edilebilir. Firmaların zaman zaman yaptıkları promosyonlarını ve indirimlerini takip etmek her zaman işe yaramaktadır. Uçak bileti alırken doğru yer seçimi yapmak, konforlu bir uçuş için bilet fiyatını düşünmek kadar önemlidir. Tuvalet ihtiyacı, koridorda dolaşma gibi durumlarda özellikle uzun uçuşlar göz önünde bulundurulduğunda, koridor tarafından koltuk seçmek daha rahat olabilmektedir. Manzara izlemek isteyenler içinse, cam kenarı her zaman daha uygundur.

Sorunsuz bir şekilde uçak biletini satın aldığınızda, uçuş günü geldiğinde havaalanında sıra beklememek için, uçuşa 1 gün kalmasından itibaren mutlaka chek-in yapılmış olması gerekir. Bu şekilde yoğunluk esnasında uçağı kaçırma ya da aksi durumların önüne geçilir. Daha önce alınmış olan biletlerde yön ya da tarih değiştirmek istiyorsanız, havayolu şirketlerinin şartlarına göre ekstra ödeme yapmak zorunda kalabilirsiniz. Buna göre firmaların açığa alma kurallarını müşteri hizmetlerini arayarak öğrenmek mümkündür. Son dakika uçuşları için genelde daha uygun bilet bulunur, firmalar koltuklarının boş kalmasından hoşlanmadığı için takip edilebilir.

Uçak biletlerine yanlış yazılan isim, soy isimler nedeniyle uçağa alınmama gibi durumlar olabilmektedir. Bu nedenle mutlaka firmaların müşteri temsilcileriyle görüşmek sorun çıkmamasını sağlar.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir