Uçak Bileti Erteletmek

FERİDE KANTAR

Bir yerden bir yere kısa süre içerisinde en iyi koşullarda gitmek istiyorsanız THY aracılığı ile uygun fiyatlarda uçak biletine sahip olabilirsiniz. Mobil uygulama sayesinde artık indirimli, avantajlı ve uygun fiyatlardaki firma biletlerini karşılaştırmak çok kolaylaştı. Bu durumda gitmek istediğiniz tarih ve saati belirleyerek biletini online alabilirsiniz. Bazı firmalar online bilet rezervasyonunu kabul ediyor. Ancak bazı uçak firmaları da bileti direk almanızı istiyor. Bu durumda rezervasyon yaptırmak istiyorsanz yaptıracağınız tarih ile rezervasyon bitiş tarihi arasındaki bir gün içerisinde ödemenizi yaparak biletinizi almanız gereklidir. Aksi durumda biletiniz iptal olur. Böylece yerinize bir başkası o bileti alabilir.

Online bilet satışları gün geçtikçe daha fazla satış yapıyor. Bunun nedeni ise insanların biletlerini gidip satın alarak vakit kayıp etmemesinden kaynaklanıyor. Son anda alınan biletler için fiyatlar her aman yüksek olur. Eğer belirli bir tarihte gideceğiniz yer ve saat belli ise biletinizi önceden alarak indirimlerden faydalanabilirsiniz. Uçak biletinizi almadan önce vizenizi ve pasaportunuzu yanınızda götürmeniz gerekiyor. Eğer öğrenci ve yaşlı iseniz belgelerinizi eksiksiz bir şekilde gişeye götürerek uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Eğer bu işlemleri online uygulama ve siteler aracılığı ile yapıyorsanız sitede yer alan e-postaya pasaport bilgilerinizi göndermeniz gereklidir. Vizenizi ise seyahat boyunca yanınızdan ayırmamalısınız. Bazı ülkelerde vize gerekli olmadığı için gideceğiniz ülkeye göre yanınızda götürebilirsiniz.

Uçak biletinizi alırken var ise evcil hayvanınız bu bilgiyi yetkili kişiler önceden söylemeniz gereklidir. Çünkü hayvanınızın ebadında bir kafes ayarlanır. İster hayvan kabininde isterseniz de kafesi ile birlikte yanınıza alabilirsiniz. Aldığınız uçak biletini erteletmek veya iade etmek istiyorsanız havaalanı yetkilileri ile iletişime geçerek işlemini yaptırabilirsiniz. Ancak bazı firmalar bilet iptaline onay vermediği için kişi süreyi dondurmak adına ileri tarihi söyleyebiliyor. Ancak çoğunlukla firmalar insanlara kaliteli ve iyi bir hizmet vermek için kişilerin istekleri doğrultusunda yardımcı oluyor. Uçak bileti almak için gişeye gitmek yerine 7/24 hizmet veren canlı operatörler aracılığı ile biletinizi rezervasyon ile ayırtabilir veya satın alabilirsiniz. Online bilet alımlarında kredi kartı veya banka kartı ile ödeme yapabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir