Uçak Bileti Nasıl Alınır ?

İş ve özel hayatında bol bol uçak seyahati yapan insanlar için uçak bileti almak, püf noktaları gerektiren bir konudur. Uçak bileti alma hakkında doğru bilgilendirme yapan internet sitelerinden araştırma yapmak, hata yapmamak adına önemlidir. Ucuz uçak bileti sattığını bildiğiniz ya da bilet satın aldığınız platformların destek hatları da bu konuda yardımcı olmaktadır. Uçak bileti satın aldıktan sonra, iptal ya da tarih değişimi ya da iade durumları olabilmektedir. Uçak Bileti Nasıl Alınır ?

Bu konuda her havayolu şirketinin kendi genel geçer kuralları bulunmaktadır. Bilet satın almadan önce, iptal, iade ya da tarih değişikliği yapılıp yapılmadığını öğrenebilir, satın alma işlemini bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bilet satın alırken, isim hatası yapılabilmekte ve yanlış isimle bilet satın alınabilmektedir. Bu konuda destek hattına birçok telefon gelmekte ve bunun düzelmesi için işlem yapılmasını talep etmektedir.

Havayolları bu durumu kabul etmez. Yanlış isimlerin genelde uçmayı engel olabildiği de de bilinmektedir. Harf hatalarında, isimde büyük değişiklikler oluşmadığı sürece insiyatif kullanılabilmektedir. Bir uçak biletine ne kadarlık bagaj hakkı sağlandığını öğrenmek için mutlaka bilet satın aldığınız yerin kurallarını öğrenmeniz gerekir. Havayolu firmalarının web siteleri de bu konu hakkında bilgi vermektedir. Uçak bileti satın aldıktan sonra, kullanamayacağınız durumlar oluştu ve tarih ve iade de kabul edilmiyor. Bu durumda bilet devretme yapılabilir mi? Diye düşünebilirsiniz. Ancak hiçbir havayolu şirketi devir kabul etmemektedir. Bebek ve çocuk için uçak biletleri konusunda, havayollarının belirli kuralları bulunmaktadır. Belli bir yaşa kadar koltuk bedeli alınmazken, bir yaşayan sonra çocuk statüsüne girenler için koltuk bedeli alınmaktadır.

Ucuz uçak bileti bulmanın en basit şekli, internetten bilet satın almaktır. Herhangi bir acentedan ya da telefonla müşteri hizmetlerini aradığınızda, mutlaka size hizmet edecek yetkili birinin olması gerekir. İnternetten bilet satın almak istediğinizde ise, herhangi bir görevliye ihtiyaç duymadan işlem yapabilirsiniz. Havayolu firmalarının uçak biletleri hakkında fark olmasının nedeni, firmanın kalite ve konfor anlayışına bağlı olarak değişmektedir. Hizmet anlayışı, fiyata da yansımaktadır. Promosyonlar, her zaman iyi bir avantajdır. Kampanyalar ve avantajlar, ucuz uçak bileti bulma zamanlarıdır. Ayrıca erken rezervasyon fırsatlarından da yararlanılarak, kesin tarihli uçuşlar için birkaç ay önceden  bilet almak daha karlı olacaktır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir