online bilet almak

Uçak Biletinizi Unutmayın

Yaz geldi ve ben geç kaldım. Neye mi geç kaldım? Yaz tatilim için otelde ayırtmaya ve en önemlisi uçak bileti almaya. Kış boyunca seyahatlerimi cumartesi pazar yoğunluğuna getirmemek için ince eleyip sık dokuyan ben, kararsızlığım yüzünden açıkta kaldım. Bodrum’a mı, Antalya’ya mı,  yoksa bir yurt dışı seyahati mi yapsam, şöyle bir Yunanistan’a uzansam veya İtalya hiç fena olmaz derken bir de baktım yaz çoktan gelmiş ve tüm uçaklar full. Uçak Biletinizi Unutmayın

Ee ben şimdi ne yapacağım? Mecburen temmuz, ağustostan vazgeçip eylülde tatile gitmeyi düşüneceğim. Uçak biletinden kar ederim böylelikle. Uçak bileti deyip geçtiğimiz, sona bıraktığımız şey,  bazen kaldığımız otelin yarı fiyatına denk geliyor. Aktarmalı olması da başka türlü sıkıntı yaratıyor. Önümde iki ay gibi bir zaman var. Akdeniz havası eylülde bir başkadır diyerek Kıbrıs’ta olmayı hayal ederek uçak biletlerini aramaya başladım. Bazı otellerin hava yolu şirketleri ile de anlaşması vardı. Her iki türlü araştırmasını yaptım. Her uçakta belli sayıda koltuk promosyona çıkıyor.

Uçak Biletinizi Unutmayın

Uçuş günü uçak biletleri beklenenden daha da fazla olabiliyor. Eylül ayı artık yavaş yavaş uçuşların azaldığı bir ay. Tatile gidilen değil de dönülen bir tarih olduğu için kalabalık olmuyor. Dolayısıyla da uçak biletlerinde gözle görülür bir ucuzlama oluyor. Hafta sonuna denk getirmeyip bir de hafta arası gidiş dönüş seçeneği kullandım mı yine fazla bir kaybım olmaz. Havayolu şirketlerinin uçuşlarını karşılaştırmalı olarak takibe aldım. Gitmek istediğim tarihi ve yeri işaretledim. Mobilden de ucuz uçak bileti uygulamasını indirdim. Üç hafta sonra iki kişilik boş koltuk buldum, rezervasyon yaptırılmış, vazgeçilmişti ve tahminimden daha ucuzaydı. Hemen rezervasyonu yaptırdım. Ücretsiz bagaj promosyonundan yararlandım. Şimdi tatilime gün sayıyorum.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir