Ucuz Uçak Bileti Bulma Yollları

Uçak bileti fiyatları gidilecek döneme bağlı olarak değişiyor. Birçok kişi yılbaşı , noel , kurban ve şeker bayramı gibi dönemlerde tatile çıkmayı tercih ediyor. Yine ülkemizde okulların tatil olduğu , en çok izinlerin kullanıldığı Haziran-Ağustos arasındaki dönemde yüksek talepten dolayı uçaklar dolu olur. Bu dönemler de uçak biletlerinin daha yüksek olduğunu unutmamalıyız.Ucuz Uçak Bileti Bulma Yollları

Seyahat için esnekliğiniz varsa tatil dönemlerinin dışındaki vakitler için seyahat planı yapmalısınız. Eğer uçuş tarihleriniz bu dönemlerin başlangıç ve bitiş dönemlerine mecburen denk geliyorsa , büyük ihtimalle pahalı bilet alacaksınız demektir. Bu tarihlerde seyahate çıkmanız kesinse mutlaka kampanyaları ve uçak bileti fiyatlarını sık sık gözden geçirmeniz gerekmektedir. Ucuza seyahat edebilmek için erkenden bilet almanız şarttır.

Tatil zamanı yaklaşıp da hala bilet almadıysanız sonra bilet fiyatları neden bu kadar yüksek demeyin. Bu dönemlerde nispeten ucuz bileti ancak sabah oldukça erken veya gece geç saatlerdeki uçuşlarda bulabilirsiniz. Eğer havalimanında otelinize veya evine ulaşımın pratik ve sorunsuz olacağını düşünüyorsanız bu saatleri tercih edin.

Hafta ortası uçmak hafta sonu uçmaya göre daha ucuz çünkü bir çoğumuz hafta sonu bir yerlere gitmeyi tercih ederiz. Uzmanlar hafta ortası %10 kadar tasarruf sağlayacağını söylemektedir.

        Ucuz Uçak Bileti Bulma Yollları

En uygun bilet için çarşamba ve perşembe günleri öğleden sonradır. Bunu salı  ve cumartesi günleri izlemektedir. Ülke içi uçuşlarda en uygun fiyatları yakalama dönemi 21 gün öncesidir. Bu dönemdeki fiyatlar ortalama olarak %8 daha ucuz. Son iki haftada bilet fiyatları ortalama fiyatlara göre%5 artıyor , son hafta ise bu oran %30 a çıkabiliyor. Uluslararası bilet fiyatlarında, yerel uçak bileti fiyatlarındaki kadar dalgalanma olmuyor. Seyahat tarihinden 34 gün önceki fiyatlar , 6 ay öncesindeki fiyatlara göre %4 daha düşüktür.

Türkiye’den seyahat etmek için  yıl içerisinde en uygun zaman olarak Mayıs ayı ön plana çıkıyor. Hafta içi olan uçuşları ve tatil dönemine denk gelmeyen tarihleri tercih edin. Belirtilen veriler ortalama verilerdir. Uçulacak tarihlere , şehre , güne göre değişiklik gösterebilir. Gideceğiniz yerde kalabalık bir festival , spor maçı veya kongre varsa diğer birçok sebepten bağımsız olarak uçak biletleri artabilir. Aynı zamanda olumsuz bir durum varsa bilet fiyatları düşebilir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir