Yurt dışı seyahati yapmak istiyorum

Yurt dışı seyahati yapmak istiyorum. Seyahat alternatifleri o kadar fazla ki tercih yapmakta zorlanıyorum. Paris, Roma, Venedik, Odessa, Moskova, seçeneklerim arasında. İki ay öncesinde havayolları şirketlerinin ucuz uçak bileti ve promosyonlarından da yararlanmak istiyorum.

Farklı seyahat şirketlerinin rekabet ortamında müşterilerine uçak bileti fırsatları yaratıyor. Bunun için de ilgilendiğiniz, güvendiğiniz tüm havayolları firmalarının mail adresine kaydoldu. Gitmek istediğim lokasyonu işaretleyerek, tarihi de yazdım ve gelecek mailleri beklemeye başladım. Karşılaştırmalı olarak takip edebileceğim maillerin yanı sıra, ucuz bilet mobil uygulamalarını da indirdim.

Yurt dışı seyahati yapmak istiyorum

Online havayollarıyla anlaşmalı seyahat şirketlerinin e ticaret sitelerini de takip ediyordum. Farklı firmalar olunca istediğiniz rotada anında belki uçak bileti bulamıyorsunuz, ama iki ay sonrası için rahatlıkla bulma şansınız oluyor. Odessa ilgimi çeken yer örneğin. Bu yaz biraz daha serin, Karadeniz’e kıyıları olan Ukrayna’nın şehrini görmek istediğime karar verince gitmek istediğim rotayı teke düşürdüm. Odessa için vize problemi de yok. Yolculuğa çıkacağım gün vizeyi alamamamın krizini de yaşamak istemiyorum. Karadeniz kıyısının doğal manzarası yanında sanat ve kültür şehri olan Odessa, popüler yurt dışı lokasyonlarında yer alıyor. Yani yoğun uçuşları olan bir bölge. Dönüş tarihi de belirleyerek uçuş uygulamasında dönüşü işaretlediğimde aynı havayolu olunca uçak bileti de yine ucuza gelebiliyor.

Uçak bileti bul butonuna bastığımda tüm seferlerin saatlerini, bagaj haklarını görebiliyorum. Farklı firmaların anlık değişen uçak bilet fiyatlarını online görme şansım da var tabii. 7/24 canlı destek sunan havayolları firmaları hızla, kolaylıkla sorularımı yanıtlayabiliyor. İki ay sonrasına iki kişilik ucuz uçak bileti buldum. Rezervasyonumu yaptırdım. Havayolu şirketine gitmeden online uçak bileti ücretini banka hesabına aktardım.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir