Yurtdışına Uçak Bileti Alma Rehberi

Yurtdışı seyahatinizin en önemli unsuru doğru tarihlerde alacağınız uçak biletinizdir. Herşeyi mükemmel bir şekilde planlayıp uçak biletinizin tarihini ihmal ettiğiniz zaman tüm tatil planınızı riske atmış olursunuz. Konu özellikle de yurtdışı seyahatiniz olduğunda dikkat etmeniz gereken çok önemli detaylar vardır. Bu detayları dikkatlice inceleyerek hata riskini en aza indirmeniz gereklidir. Yurtdışına giderken dikkatsizliğiniz yüzünden herhangi bir para cezası almamak için tüm kuralları incelikle takip etmeli ve çok iyi bilmelisiniz.

Yurtdışı uçak biletinizi alırken öncelikle dikkat etmeniz gereken nokta uçak bileti tarihlerinizdir. Bu tarihler yurtdışında gideceğiniz ülkeye girmeniz açısından çok önemlidir. Bilet tarihinizle belgeleriniz arasında uymayan bir iki günlük bir hata bile yurtdışı seyahatinizin iptal olmasına neden olur. Pasaport ya da vize tarihine dikkat etmeli, gideceğiniz ülkenin kurallarını çok iyi öğrenmelisiniz.

Yurtiçi uçak biletlerinde yaşama ihtimaliniz olan aksilikler yurtdışındakilere göre oldukça az ve önemsiz sayıdadır. Yurtiçinde dikkat etmeniz gereken uçak bileti, uçak saati ve kimliğinizken yurtdışında pasaport, vize, belgelerin tarihleri, vergiler gibi bir liste uzayıp gitmektedir. Gerekli olanlar gideceğiniz ülkeye göre değişiklik göstermektedir.  İşte tüm bu detayların tarihleri uçak biletinizi alacağınız tarihi de doğrudan etkilemektedir.

Yurtdışı seyahatinize çıkmadan önce biletinizi alırken dikkat etmeniz gereken son nokta ise biletinizi gidiş ve dönüş olarak tek seferde almaktır. Aksi halde bilet için ödeyeceğiniz para miktarı da artış gösterecektir. Gidiş ve dönüş biletini aynı anda almanız durumunda ortalama olarak aynı fiyatları öderken dönüş biletinizi daha sonra alarak ödeyeceğiniz fiyatı da arttırmış olursunuz. Bu yüzden dikkatli olmalısınız. Dönüş bileti alırken gideceğiniz ülkede ki alternatif havalimanlarını inceleyerek bilet fiyatlarını da karşılaştırabilirsiniz. Böylece gideceğiniz şehre çok yakın olan başka bir havalimanından alacağınız çok daha uygun fiyatlı bir bileti de yakalama şansınız oluşabilir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir